Eğitim Şart

Taşı delen suyun şiddeti değil sürekliliğidir!…

Arduino ve TM1637 Kullanarak Zamanlayıcı Yapımı

Arkadaşlar daha önce 7-segment displayları 74HC595 sürücüsyle birlikte kullanarak bir mutfak saati yapmıştık. Bu proje gaz sensörü ile birlikte ocak/fırın başında mutfağımda kullanımda. O projeyi yaparken en çok kablolamadan ve baskı devre hazırlamadan çok çekmiştim. Kullanmaya çalıştığım kalem kutusuna devreyi sığdırmak çok zor olmuştu. Bu dört bağlantılı display ile bu işi yapmak daha kolay oldu.

Devre şeması önceki devreye göre çok basit. Sadece iki pot, bir buton(ve pull down direnci), bir buzzer ve TM1637 kartı.

sema

Kodlar kısaca daha önce yaptığımız proje ile en son TM1637 videosundaki kodların karışımı. Oldukça basit. Bir zaman olayından çok zaman ile tekrarlanan ekrana yazı yazdırma işlemdinen oluşuyor. Benzer kodlara baktığımda  dakikalar, min ler, millis ler kodlarda uçuşuyor. Benimki çok daha sade ve anlaşılabilir. En azından benim gibi bir amatör için 🙂

Bu arad kartın bir de kullanım kılavuzu gibi bir şeyi var, aşağıda adresini paylaştım. PDF formatında indirip kod önerilerini kontrol edebilirsiniz.

Kodun Tamamını buradan indirebilirsiniz.

 

 

Kartın bilgi dosyası:

user_guide_for_tm1637_4_digits_display_Yr8LQNg7dV.pdf erişimi için tıklayın

%d blogcu bunu beğendi: